Kuriame Lietuvos ateitį!

Kuriame Lietuvos ateitį!

UAB „Gitoma“ įgyvendina projektą “UAB „Gitoma“ investicijos į MTEP” (projekto Nr. J05-LVPA-K-01-0129) pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. J05-LVPA-K „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“, kuris yra finansuojamas iš Europos Regioninės plėtros fondo.

Projekto tikslas – vykdant MTEP veiklas, sukurti išmanųjį matavimo, apskaitos ir stebėsenos prietaisą, kuris leistų apskaičiuoti, valdyti ir taip sumažinti elektros sąnaudas net iki 80%.

Šiuo metu visame pasaulyje didelis dėmesys skiriamas energetikai. Vienas iš šios srities prioritetų – mažinti elektros energijos vartojimą. Šioje srityje skatinamas inovacijų kūrimas. UAB „Gitoma“ norėdama prisidėti prie pasaulinės energetikos problemos, į tai pasižiūrėjo globaliai ir nusprendė sukurti išmanųjį matavimo, apskaitos ir stebėsenos prietaisą, kuris leistų apskaičiuoti, valdyti ir taip sumažinti elektros sąnaudas net iki 80%.

Projekto metu kuriamas apšvietimo valdymo sistemos su būtinaisiais įrenginiais prototipas. Projektas yra unikalus tuo, kad jo eigoje numatyta kompleksiškai išspręsti apšvietimo valdymą vartotojui teikiant visa apimančią paslaugą – su apkrovos kontrolės, profilio valdymo, gedimų suradimo, kokybės ir ilgaamžiškumo įvertinimo, vartotojų pasitikėjimo vertinimo galimybėmis. Išmanioji sistema reguliuos visą apšvietimą, praktiškai be žmogaus įsikišimo, reaguos į judėjimą patalpose, taip pat į apšvietimą patalpose ir spręs, kiek procentų šviesos skirti patalpai iš šviesos šaltinių. Bus daromas monitoringas, kurį galės stebėti klientas, taip pat nuotoliniu būdu įjungti, išjungti ar keisti šviesos intensyvumą.

Go to Top